Autor:
Kuvatõmmis

Etnoloogia osakonna loovuurimuslik projekt uurib kunsti mõju töökeskkonnas

2022. aasta sügisest eelmise aasta lõpuni viisid Kogo galerii, antropoloogia keskus ja Tartu ülikooli etnoloogia osakond läbi kultuuriministeeriumi rahastatud loovuurimusliku projekti „Kujutava kunsti mõju Eesti ettevõtete töökeskkonnas“. 

Uurijad võtsid oma lähtekohaks uurida kunsti mõju töökeskkonnas ning sellega seotud kaasamise võimalusi eri tasanditel. Varasemad rahvusvahelised uuringud on näidanud positiivset seost töötaja motivatsiooni ja heaolu vahel, kuid Eestis on sellekohased uuringud puuduvad. 

Projektist võtsid osa nii tehnoloogia ettevõtted kui ka kunsti alal tegutsejad. Andmete kogumine ja analüüs põhines suuresti kolmel välja valitud ettevõttel ning festivalil „sTARTUp Day“, kus rakendati kvalitatiivseid ja antropoloogilisi meetodeid.

Tulemustest selgus, et tehnoloogiaettevõte töötajatel ja juhtidel olid selles osas erinevad ootused, esimesed suhtusid skeptiliselt ning juhid arvasid, et see võib toetada ettevõtte missiooni, eesmärke ja vallandada loovust. Projekti käigus tunnistasid siiski ka töötajad, et näitus on avaldanud positiivset mõju vaimsele heaolule. Siiski ilmnes ka fakt, et suur mõju on konkreetsel väljapanekul, mis ei peaks soodustama arusaamaatusi ja liigset stressi, vaid vastupidiselt kollektiivset harmooniat. 

Pikemalt loovprojekti käigu ja tulemuste kohta loe Sirbist.

UNESCO õppetooli ribareklaam

Uus teadusartikkel antropoloogilisest lähenemisest üleilmsetele väljakutsetele

UNESCO õppetooli ribareklaam

Humanitaarteaduste aastakonverentsil vedas UNESCO õppetool eest pärandihumanitaaria paneeli

Koosolekul osalenud ülikooli ajaloolises raamatukogus.

UNESCO õppetooli uus Euroopa Horisondi projekt sai alguse näitusega