Erakogu

Folkloristid American Folklore Society aastakoosolekul

1.-4. novembril osalesid eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna teadlased Oregoni osariigis Portlandis American Folklore Society (AFS) aastakoosolekul.

Eesti delegatsioon, kuhu kuulusid Kristel Kivari, Ülo Valk, Margaret Lyngdoh ja Alina Oprelianska, esinesid rahvareligiooni, kohapärimuse ja uskumusjutustuste teemadel Eesti, India ja Ukraina kontekstis. Koostöös Läti, Leedu, Norra ja Briti kolleegidega Ülo Valk ja Kristel Kivari lõid foorum-paneeli, mis oli pühendatud teemale “Vernacular Religion in Europe: Placelore, Re-Storied Sites, and Contested Spaces”.

Samuti autasustati Margaret Lyngdohi AFS-i stipendiume rahvusvahelistele osalejatele ettekande "Vee folkloori ja madude ümberkujundamise traditsioon: pärand kui Kirde-India khaside mitte-inimesed" eest.

Ettekanded toimusid Eesti Teadusnõukogu projektide EMP340 „Re-stored Sites and Routes as Inclusive Spaces and Places: Shared Imaginations and Multi-layered Heritage“ ja PRG670 „Incomprehensible rahvakeelsed tõlgendused: Folkloristlikud vaatenurgad ebakindluse poole“ raames.

Folkloristid
Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

UNESCO õppetooli ribareklaam

Humanitaarteaduste aastakonverentsil vedas UNESCO õppetool eest pärandihumanitaaria paneeli

Koosolekul osalenud ülikooli ajaloolises raamatukogus.

UNESCO õppetooli uus Euroopa Horisondi projekt sai alguse näitusega