Autor:
Erakogu

Külalisdoktorant Laurynas Kudijanovase avalik loeng „India kujutised Leedu sõdadevahelises katoliku misjoni ajakirjanduses”​​​​​​​ 24. oktoobril

Orientalistikakeskus kutsub kõiki külalisdoktorant Laurynas Kudijanovase (Leedu Ajaloo Instituut) avalikule loengule „India kujutised Leedu sõdadevahelises katoliku misjoni ajakirjanduses”.

Image
Leedu misjonär Indias koos õpilastega pärast edukat jahti
Leedu misjonär Indias koos õpilastega pärast edukat jahti (autor: Laurynas Kudijanovas, Leedu Ajaloo Instituut)

Sõdadevahelise Leedu katoliku misjoni ajakirjanduse kujundatud arusaam India kultuurist ja igapäevaelust pälvis historiograafias vähe tähelepanu. Sellega seoses püüab käesolev ettekanne näidata, et mitte ainult vana kontinendi suurriikidel, vaid ka Euroopa väikeriikidel oli 20. sajandi esimesel poolel huvitav, kordumatu ja kontekstuaalselt mõjutatud arusaam Aasia riikidest, antud juhul Indiast. 20. sajandi 3. ja 4. aastakümnel jesuiitide ajakirjas "Misijos" ja Saleesia ajakirjas "Saleziečių žinios" avaldatud artiklite põhjal on vaatluse all kolm peamist kujundit, mis kujutasid Indiat Leedus: India vaimsus ja religioossus, India sotsiaalsed probleemid. ühiskond, eelkõige kastisüsteem ja naiste õigused ning lõpuks maa metsik loodus. Selles loengus näidatakse, et sõdadevahelise Leedu India kujundite loomist mõjutasid enim kristlik traditsioon, Euroopa orientalistlik hoiak ning ida-lääne tsivilisatsioonide võrdlus.


Loeng toimub 24. oktoobril kell 16.15 (Ülikooli 16-212).

Huvivaldkonnad: kultuurilugu, sõdadevahelise perioodi ajalugu, Leedu suhted ja sidemed Aasiaga XX sajandil, orientalism, postkolonialism.

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid

Doktorant teeb laval ettekannet

Kalendrisse kirja: doktorantide kolme minuti loengute konkurss toimub 2. oktoobril