Foto:
Unsplash

Tartu Ülikoolis kogutakse Ukraina sõja lugusid

Kultuuriteooria kaasprofessor Leena Kurvet-Käosaar kogub ja talletab koos Ukrainast pärit tudengitega Eestisse jõudnud Ukraina sõjapõgenike lugusid. Nii luuakse võimalus mälestuste kirjalikuks jäädvustamiseks, aga ka traumaatilise kogemuse vahendamise ja sellega hakkamasaamise uurimiseks. 

Varem eestlaste küüditamise eluloolisi allikaid uurinud Leena Kurvet-Käosaare sõnul pakutakse põgenikele võimalust oma kogemusi üles kirjutada väiksemas grupis, mis võimaldab ka üksteist toetada ja omavahel läbielatust rääkida. Traumaatilise kogemuse kirja panemisel võib olla ka teraapiline mõju. Töörühma eesmärgiks on koguda erinevatesse Eesti piirkondadesse saabunud sõjapõgenikelt vähemalt sada lugu ning teha need anonüümsel kujul projekti veebilehel avalikkusele kättesaadavaks. 

Leena Kurvet-Käosaare juhitud projekti on kaasatud magistrandid Polina Holitsyna, Kateryna Botnar ning doktorant Igor Kotjuh. 

Loe Ukraina põgenike lugude kogumisest pikemalt Tartu Postimehest

#teadus

12.detsembril peab külalisdoktorant Malay Bera loengu India muinasjuttudest

12. detsembril kell 16.15 peab Malay Bera loengu "Fairy Tales for the Queer Desi": New Paradigmas in South Asian Storytelling Traditions.
#teadus

6. detsembril peab doktorant Maria Mayerchyki loengu eesti ja võrdleva rahvaluule osakonnas

6. detsembril peab Philipp Schwartzi stipendiaat Maria Mayerchyk eesti ja võrdleva rahvaluule osakonnas loengu teemal "Intimacy Before Sexuality: Genealogy oof Prytula Custom".
#ühiskonnale
Konverents

2. detsembril toimub VIII mitmeteaduslik eesti teaduskeele konverents