Teemaõhtu „Kas laulupidu kõlab 100 aasta pärast eesti keeles?” 31. oktoobril

Vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetool kutsub teemaõhtule „Kas laulupidu kõlab 100 aasta pärast eesti keeles?”. See toimub 31. oktoobril kell 16 ülikooli muuseumi valges saalis.

Teemaõhtu toob kokku kaks eesti kultuuri tugisammast, millel on 2019. aastal ümmargune tähtpäev: täitunud on 150 aastat esimesest laulupeost ja 100 aastat eestikeelse ülikooli loomisest. Kavas on ettekanded, paneeldiskussioon ja koorikontsert.

Muu hulgas käsitletakse laulupidude näite varal kultuuripärandi ja identiteedi seoseid, suhtumist kultuuripärandiks peetud nähtustesse ning nende muutumist ajas. On ju Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupidude traditsioon kantud lausa UNESCO vaimse kultuuripäranadi nimekirja.

Sarnased teemad on ka 2018. aastal loodud UNESCO õppetooli huvide keskmes. Õppetooli eesmärk on panustada teoreetiliselt ja praktiliselt kultuuri- ja pärandivaldkonda, seda nii rahvusvahelise koostöö kaudu kui ka Eesti sees.

Teemaõhtul esinevad ettekannetega TÜ kultuuriteaduste professor ja UNESCO õppetooli hoidja Kristin Kuutma, etnoloogia doktorant Caroline Haubold ja magistrant Triinu Arak ning Marju Lauristin. Aruteluringis on kohal ka HV dekaan Margit Sutrop ja laulupidude korraldaja Aet Maatee.

Teemaõhtu saab teoks koostöös „Rahvusülikool 100” ja „Laulupidu 150” meeskondadega.

Täpsem info ja teemaõhtu ajakava
Teemaõhtu Facebookis
UNESCO õppetooli vastvalminud kodulehekülg