Autor:
Mariana Tulf

Teeme tutvust kultuuriteaduste instituudi üliõpilasesindajatega

Kultuuriteaduste instituudis on kokku viis üliõpilasesindajat, kes seisavad õpilaste heaolu eest ning kelle poole saavad pöörduda kõik instituudi üliõpilased oma murede ja rõõmudega. Teeme nendega lähemalt tutvust! 

Gerli Raag – Õpin kirjanduse ja kultuuriteaduste õppekaval peaerialana teatriteadust (baka teine kursus). Otsustasin üliõpilasesindajaks hakata, sest tahan oma õpingute jooksul midagi ülikoolile tagasi anda ja panustada oma võimete piires siinse atmosfääri aina paremaks muutmisesse. Vabal ajal tantsin ma rahvatantsu Härmatise vilistlasrühmas, olen esmakursuslastele tuutor ja tegelen Teatriteaduse Üliõpilaste Looži korraldusliku poolega. Üliõpilasesinduse abil tahan parandada tudengite ja juhtkonna vahelist suhtlust ning olla vahelüliks nendele, kes ise rääkida/tegutseda ei soovi või ei julge.

Marta Selma Grünvald – Õpin eesti kirjandust ja kõrvalerialana teatriteadust bakalaureuse kolmandal aastal. Organiseerin koos Katrinkaga ka kirjandusring Ellipsi tegevust. Instituudi üliõpilasesindajaks hakkasin, sest hoolin kultuuriteaduste instituudist ja selle tudengitest. Üliõpilasesindajana soovin aktiivselt tudengite häält kuuldavaks teha ja tuua esindust tudengitele lähemale. Vabal ajal naudin kultuuri, kuid püüan mõnikord ka kultuuri eest hoopis peitu pugeda.

Katrinka Josephine Savimägi  – Õpin kolmandal aastal eesti kirjandust, mida laiendasin teatriteadusega. Samuti korraldan koos Martaga kirjandusringi Ellips. Vabal ajal ma loen, käin teatris, veedan aega sõpradega, mängin sulgpalli ja vaatan (häid) filme – naudin kultuuri igal võimalikul moel. Üliõpilasesindajaks kandideerisin, et aidata kaasa meie instituudi tudengite heaolu parandamisele ja minu jaoks on oluline kõigi võrdne kohtlemine. 

Johanna Rannik – Olen teatriteaduse magistriõppe teise aasta tudeng. Baka ajal õppisin hoopis Skyttes riigiteadusi, ent mu kõrvaleriala oli teatriteadus – tahan neid siiani ühendada. Skytte õpetas, et areng ja muutused (olgu need instituudis või laiemal ühiskondlikul tasandil) nõuavad lisaks murede kaardistamisele ka aktiivset, eesmärgipärast tegutsemist; seda saab üliõpilasesindajana hästi teha. Hetkel panevad mind teemadest enim põlema konfliktilahendused, võrdne kohtlemine ning humanitaarvaldkonna rahastus ja järelkasv – olen kirglik ja sõnakas ning kaitsen omasid. Kuulun TÜLi, Teatriliitu ning Eesti Teatriuurijate ja -Kriitikute Ühendusse – viimases olen sellest aastast ka juhatuse liige. Varasemalt olen olnud tegev ka ÜKSAs ja Riigiteaduste Seltsis ning käinud kaks korda nii õpirändel kui ka praktikal. Tegutsen vabakutselise kultuurikriitikuna, sellest vabal ajal proovin aga võimalikult palju sõpru kallistada, lugeda ja magada. 

Saara Jaanisk – Õpin kultuuriteaduste instituudis bakalaureuseõppe kolmandal aastal. Minu peaeriala on teatriteadus ning kõrvale võtan eesti keele ja kirjanduse õpetamist põhikoolis. Tudengielu on mind lisaks üliõpilasesindusele viinud kokku mitmete organisatsioonidega - TÜL, NEFA, Ellips ja Põhjala. Üliõpilasesinduses soovin esindada tudengite häält. Tahan olla sild üliõpilaste ja õppejõudude vahel. Selleks, et probleemid laheneks, peab toimima tõhus kommunikatsioon. Minu poole võib julgelt pöörduda - koos on lihtsam olukordi lahendada. Koolivälisel ajal tantsin rahvatantsu, koon sokke ja käin pikkadel jalutuskäikudel.


Tutvu ka Tartu Ülikooli üliõpilasesindajate kodulehega

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Ülikooli 16 remondieelsena

Ülikooli 16 – taaskohtumiseni!

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond õppetöö

2024./2025. õa toimub õppetöö asenduspindadel