erakogu

Ülikooli teadlased alustavad koostööd Vietnami kolleegidega

15.‒19. mail väisas Tartu Ülikooli delegatsioon Aasia keskuse eestvedamisel Vietnami ülikoole, et arendada koostöösuhteid ja -võimalusi.

TÜ delegatsiooni kuulusid Aasia keskuse kommunikatsioonijuht Heidi Maiberg, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja õppetöö alal Maili Vilson, orientalistikakeskuse juhataja ja kultuuriteaduste instituudi Aasia uuringute ja folkloristika teadur Alevtina Solovyeva ning õigusteaduskonnast intellektuaalse omandi õiguse professor Aleksei Kelli ning eraõiguse osakonna juhataja tsiviilõiguse professor Irene Kull.

Nädala jooksul külastati Huê linnas olevaid majandus-, rahvusvaheliste suhete, õigus- ja pedagoogikaülikooli. Vietnamlastele pakkusid huvi nii ühisõppekavade loomine, üliõpilas- ja õppejõuvahetus ning doktorantide kaasjuhendamine.

Professor Irene Kull ja professor Aleksei Kelli osalesid seminaril, kus mõlemad pidasid loengu. Tsiviilõiguse professor Irene Kull tegi ettekande "Transplants in private law: long-term process or one-off event: Estonian experience". Intellektuaalse omandi õiguse professor Aleksei Kelli pidas ettekande teemal "The development of Estonian language technologies: the perspective of intellectual property and data protection law". Alevtina Solovyeva esines ettekandega Mongoolia tänapäeva uskumustest folkloristika, kirjanduse ja lingvistika üliõpilastele ja õppejõududele. Koos otsustati, et juba järgmisel aastal võiksid Tartu Ülikooli õigusteaduskond ja Hue korraldada ühiskonverentsi intellektuaalomandi või keskkonnakaitsega seotud teemadel. Kohtumiste käigus kerkis esile mitu ühisartikli ideed ja nende kirjapanekuga soovitakse koos Vietnami kolleegidega kiiresti pihta hakata.

Welcome

Uute tugitöötajate tutvustus